​Agnieszka Radwańska awansowała do półfinału turnieju WTA w Dausze. W ćwierćfinale Polka pokonała Caroline Wozniacki 6:2, 7:5. Jej kolejną rywalką będzie Białorusinka Wiktoria Azarenka. W drugim półfinale zmierzą się Maria Szarapowa i Serena Williams.

Na kortach w Dausze Radwańska nie straciła jeszcze seta. W swoim pierwszym spotkaniu pewnie pokonała Anastasię Rodionovą z Australii, w kolejnym wygrała z Serbką Aną Ivanović, a w ćwierćfinale nie dała większych szans Caroline Wozniacki.

Pierwszy set był jednostronnym popisem polskiej tenisistki. Radwańska grała lekko, efektownie i skutecznie. Co więcej, nie natrafiła na poważny opór rywalki, która wyraźnie nie mogła odnaleźć własnego rytmu gry.

Drugi set rozpoczął się dla Radwańskiej fatalnie. Polka przegrała trzy gemy z rzędu i wydawało się, że Wozniacki doprowadzi do wyrównania. Zwłaszcza, że Radwańska nie trafiała już tak regularnie, jak w pierwszej partii i coraz więcej piłek lądowało na aucie. Wozniacki nie potrafiła jednak utrzymać koncentracji i też popełniała błędy. Polce udało się odrobić jednego breaka, ale po chwili znów została przełamana.

Przy stanie 5:3 dla Wozniacki większość kibiców szykowała się już na trzecią partię, jednak Polka po raz kolejny udowodniła, że nie można jej skreślać zbyt wcześnie. Przełamała podanie rywalki, potem gema przy własnym serwisie i doprowadziła do remisu 5:5. Chwilę później sytuacja się powtórzyła, Radwańska była lepsza w kolejnych dwóch gemach i po trwającym półtorej godziny meczu, to ona cieszyła się ze zwycięstwa.

W półfinale rywalką Polki będzie Wiktoria Azarenka, która pewnie wygrała z Włoszką Sarą Errani. Drugą parę półfinałową tworzą Maria Szarapowa i Serena Williams.