Agnieszka Radwańska awansowała do czwartej rundy wielkoszlemowego Australian Open! Polska zawodniczka wyeliminowała 6:3, 6:4 wiceliderkę rankingu tenisistek - Rosjankę Swietłanę Kuzniecową.

Radwańska po raz trzeci awansowała do 1/8 finału w Wielkim Szlemie. Po raz pierwszy udało się jej to w lipcu 2006 roku w Wimbledonie, gdzie przegrała walkę o ćwierćfinał z wiceliderką klasyfikacji WTA - Belgijką Kim Clijsters, a także we wrześniu 2007 r. w US Open. W Nowym Jorku wyeliminowała ówczesną drugą tenisistkę świata - Rosjankę Marię Szarapową.

Przed ostatnim gemem byłam trochę zdenerwowana, bo nie chciałam zmarnować tej szansy, ale się udało i jestem z tego zadowolona - powiedziała po meczu Radwańska. Nie potrafię powiedzieć czym ten mecz różnił się od moich poprzednich spotkań z Kuzniecową - dodała. Grałam dziś bardzo agresywnie, bo wiedziałam, że aby wygrać, muszę narzucić jej swój styl gry i mi się udało. To wszystko.

Był to czwarty pojedynek tych tenisistek, a trzy poprzednie wygrała Kuzniecowa, która w ubiegłym roku pokonała Polkę kolejno w Wimbledonie, New Haven i Stuttgarcie, a w dwóch ostatnich meczach straciła po jednym secie.

W Melbourne po kilkudniowych umiarkowanych upałach rozpadało się, dlatego większość meczów nie rozpoczęła się zgodnie z planem. Na poprawę pogody musi czekać Marta Domachowska, która po przejściu eliminacji, doszła do trzeciej rundy. Jej rywalką będzie w Chinka Na Li, rozstawiona z numerem 24.