Broniąca tytułu Cracovia, Legia Warszawa oraz pierwszoligowa Puszcza Niepołomice awansowały jako pierwsze do ćwierćfinału Pucharu Polski. Piłkarze z Niepołomic niespodziewanie pokonali Lechię Gdańsk 3:1. "Pasy" wygrały z Wartą Poznań 1:0, a legioniści z ŁKS Łódź 3:2.

Cracovia zrewanżowała się Warcie za niedawną porażkę 0:1 w ekstraklasie. Tym razem wynik w Grodzisku Wielkopolskim, gdzie poznański zespół występuje jako gospodarz, był odwrotny. Jedyną bramkę zdobył Rivaldinho - syn legendy brazylijskiego futbolu, Rivaldo.

Do sensacji doszło w Sosnowcu (z uwagi na pogodę i stan boiska mecz nie mógł odbyć się w Niepołomicach). Pierwszoligowa Puszcza pokonała ekstraklasową Lechię 3:1, choć już w trzeciej minucie przegrywała 0:1.

Niespodzianki nie było natomiast w Łodzi. Wprawdzie Legia nie miała łatwej przerwy z pierwszoligowym ŁKS, ale ostatecznie dzięki bramce głową specjalisty od gry w powietrzu Czecha Tomasa Pekharta zwyciężyła 3:2.

W końcówce meczu czerwone kartki zobaczyli właśnie Pekhart oraz gracz łodzian - Portugalczyk Pirulo. W ekipie gospodarzy wystąpiło wielu doświadczonych zawodników - m.in. Adam Marciniak, Jakub Tosik oraz byli legioniści - Arkadiusz Malarz i Maciej Dąbrowski.