Piotr Żyła zajął ósme miejsce w zawodach Pucharu Świata w skokach narciarskich w Lillehammer. Zwyciężył Austriak Stefan Kraft, a drugie miejsce zajął prowadzący w klasyfikacji generalnej cyklu Japończyk Ryoyu Kobayashi. Trzeci był Niemiec Karl Geiger.

Żyła (130 i 137 m) po pierwszej serii zajmował również ósmą pozycję. Na półmetku z Polaków najlepszy był Kamil Stoch (129,5 i 133,5 m), który był siódmy. W drugiej próbie był jednak nieco słabszy od rywali z czołówki i spadł o trzy lokaty.

Dawid Kubacki (128,5 i 135 m) został sklasyfikowany na 15., a Paweł Wąsek (125,5 i 132 m) - na 23. pozycji.

Do serii finałowej nie zakwalifikował się Kacper Juroszek, który uzyskał 120 m i zakończył zmagania na 36. pozycji.

Zawody zostały przerwane na kilka minut niedługo po rozpoczęciu drugiej serii. Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) poinformowała, że pojawiły się "problemy techniczne", bez podawania szczegółów.

Skoki obu czwartkowych serii wliczane są do prestiżowego cyklu Raw Air, na który składają się trzy konkursy - ten w Lillehammer i dwa w Oslo - oraz trzy prologi.

Zawodnicy o punkty będą walczyć jeszcze w sobotę i niedzielę w zawodach indywidualnych w Oslo oraz prologach.

Z kolei w klasyfikacji generalnej PŚ wciąż prowadzi Kobayashi, który zgromadził 1402 punkty. Jego głównym rywalem w walce o końcowy triumf jest Geiger - 1339 pkt. Najlepszy z Polaków jest Żyła, który ma 298 punktów i zajmuje 19. pozycję.