"Jesteśmy dumni z wyboru Adama Nawałki na selekcjonera piłkarskiej kadry narodowej" - oświadczył prezes Górnika Zabrze Artur Jankowski. Poinformował również, że do 18 grudnia Nawałka będzie łączył funkcje trenera klubu i reprezentacji.

Właśnie 18 grudnia zabrzanie rozegrają swój ostatni w tym roku mecz. Podejmą Legię Warszawa w 1/8 finału Pucharu Polski.

Jak poinformował Jankowski, poszukiwania następcy Adama Nawałki rozpoczną się w Zabrzu niezwłocznie. Chętnych do pracy w Górniku nigdy nie brakowało. I teraz też tak jest. Mamy kandydatów i myślę, że w ciągu dwóch tygodni wszystko powinno być jasne - zaznaczył.

Przyznał jednak, że choć działacze klubu są dumni z nominacji dla Nawałki, to szkoda im rozstawać się z tej klasy fachowcem. Na pewno wizerunkowo dla całego piłkarskiego środowiska w Zabrzu to duża sprawa - podsumował prezes.

Awansować do ME

PZPN poinformował o nominacji dla Adama Nawałki dzisiaj na swojej stronie internetowej. Szkoleniowiec ma objąć stanowisko 1 listopada. Zadanie reprezentacji i nowego selekcjonera jest oczywiste: zakwalifikować się do finałów mistrzostw Europy 2016 we Francji - podkreślił po podpisaniu kontraktu szef PZPN Zbigniew Boniek.

(edbie)