Reprezentant Polski do lat 17 Jakub Ojrzyński podpisał profesjonalny kontrakt z zespołem mistrza Anglii: Liverpoolem. Do "The Reds" młody bramkarz przeszedł z Legii Warszawa już latem ubiegłego roku, ale dotąd grał tylko w drużynach U-18 i U-19.

Od razu po przeniesieniu się na Wyspy młody polski golkiper ruszył wraz z pierwszym zespołem Liverpoolu na tournée po Stanach Zjednoczonych.

Później, w sezonie 2019/20, występował w drużynie do lat 18 i rozegrał w niej dziewięć ligowych spotkań. W trzech z nich - zauważają Sportowe Fakty WP - zachował czyste konto.

Jak zaznaczono na oficjalnej stronie internetowej Liverpoolu: "Jednym z jego najefektowniejszych momentów była seria świetnych interwencji na początku derbowego spotkania z Evertonem, które później młodzi ‘The Reds’ zdominowali i wygrali 6:1".

Ojrzyński bronił również barw klubu w Lidze Europy do lat 19.

Podpisany teraz z ekipą mistrzów Anglii profesjonalny kontrakt jest pierwszym takim kontraktem w karierze Jakuba Ojrzyńskiego.

Innym bramkarzem Liverpoolu jest 21-letni Kamil Grabara, który na koncie ma występy w drużynach U-18 i U-23. W pierwszym zespole także jeszcze nie zadebiutował.

Dodajmy, że nazwisko 17-letniego golkipera jest kibicom nad Wisłą doskonale znane: jego ojcem jest bowiem były trener m.in. Arki Gdynia, Górnika Zabrze, Korony Kielce czy Wisły Płock Leszek Ojrzyński.