Remisem 2:2 zakończyło się towarzyskie spotkanie Polska-Słowacja rozegrane w hiszpańskim Jerez. Bramki dla Polski strzelili Michał Żewłakow i Radosław Matusiak; dla Słowacji - Martin Jakubko i Martin Skrtel.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo źle dla Polaków, bowiem już pierwsza akcja dała Słowakom prowadzenie. Błąd Grzegorza Bronowickiego wykorzystał przymierzany przed dwoma laty do Legii Warszawa Martin Jakubko i w 34. sekundzie pokonał Artura Boruca. To jego pierwsze trafienie w barwach drużyny narodowej.

Kolejne minuty nie przyniosły zmiany wyniku, choć Polacy częściej byli w posiadaniu piłki. Najlepszej szansy nie wykorzystał w 33. minucie Rafał Grzelak, który ograł obrońców, ale jego strzał był słaby i Kamil Contofalsky bez trudu obronił.

W końcówce pierwszej połowy do głosu doszli Słowacy, a dwie dobre sytuacje stworzył Robert Vittek. W doliczonym czasie gry Marcin Wasilewski nie upilnował rywala i piłkę potężnym strzałem z pięciu metrów do bramki Boruca skierował obrońca Martin Skrtel.

Tuż po wznowieniu gry Grzegorz Rasiak był faulowany przez bramkarza rywali w polu karnym. Strzał z 11. metrów na bramkę zamienił pewnym strzałem w lewy róg Michał Żewłakow. To jego drugie trafienie w barwach reprezentacji.

Po zdobyciu kontaktowego gola podopieczni Beenhakkera dążyli do wyrównania i udało im się to w 79. minucie. Doskonałe podanie Bartłomieja Grzelaka na bramkę zamienił Radosław Matusiak. Przy jego strzale fatalnie zachował się Contofalsky.

Mimo straty dwóch bramek Słowacy ograniczali się do kontrataków. Po jednym z nich pogubiła się polska obrona, ale uderzenie Dusana Svento obronił wprowadzony do bramki po przerwie Wojciech Kowalewski.

W ostatnich minutach meczu Polacy mogli zapewnić sobie zwycięstwo. Najpierw dobre uderzenie Wasilewskiego przeleciało minimalnie nad poprzeczką, a w doliczonym czasie gry Przemysław Kaźmierczak nie zdołał trafić z siedmiu metrów do pustej bramki.