Zaledwie siedem tysięcy biletów sprzedano na dzisiejszy mecz Polska - Węgry w Poznaniu. Spotkanie rozpocznie się o 20.30.

Równo rok temu polscy piłkarze na Stadionie Miejskim zagrali towarzyskie spotkanie z Wybrzeżem Kości Słoniowej. Na trybunach zasiadł komplet - ok. 42 tysiące kibiców. Wszystko wskazuje na to, że dziś wieczorem poznańska arena na Euro 2012 nie wypełni się nawet w połowie.

Wysoką frekwencję przed rokiem nakręcił tzw. efekt świeżości Stadionu Miejskiego, który oficjalnie do użytku został oddany niespełna dwa miesiące wcześniej. Także rywal był atrakcyjniejszy, podobnie jak ceny biletów - za obejrzenie jednej z najlepszych reprezentacji Afryki trzeba było zapłacić od 20 do 60 zł. Najtańsze bilety na mecz z Węgrami wyceniono na 40 zł, a najdroższe na 120 zł. Przesadzili z tymi cenami - oburzają się nieliczni kibice, którzy pojawili się dziś przed kasami Stadionu Miejskiego. Fani kupują zwykle najtańsze wejściówki - za bramkami.

Organizatorzy apelują o przyjazd na stadion komunikacją miejską. Ze względu na remont ul. Grunwaldzkiej, na stadion nie można dojechać tramwajem, tylko autobusami kursującymi za tramwaj - T2, T3 oraz liniami nr 50, 63, 91 i A.