Specjalny robot ma pomóc piłkarzom Borussii Dortmund w poprawie umiejętności technicznych. "Footbonaut" wkroczy do akcji jeszcze w tym tygodniu. W zespole mistrza Niemiec występuje trzech Polaków – Robert Lewandowski, Łukasz Piszczek i Jakub Błaszczykowski.

To tak, jakby dziesięciu graczy było ustawionych wokół jednego zawodnika i w jednym momencie chciało podać mu piłkę. On musi się tak ustawić, by jak najwięcej tych podań przyjąć - opowiadał zawodnik mistrza Niemiec Mustafa Amini.

Ćwiczenia odbywają się w zamkniętym kwadracie 14 na 14 metrów. Osiem maszyn dba o to, by intensywność treningu była bardzo wysoka. Jeśli zawodnik nie przyjmie odpowiednio piłki, rozlega się specyficzny sygnał. Tempo wystrzału każdej piłki jest indywidualnie ustalane.

To jest idealny robot, który może znacznie poprawić umiejętność przyjęcia piłki w każdej niemal sytuacji i w bardzo krótkim czasie. Poza tym zawodnik uczy się również szybkiego oddawania jej, ponieważ za chwilę musi uporać się z kolejną. To także ćwiczenie na utrzymanie koncentracji. Świetne urządzenie - ocenił trener Juergen Klopp.

W barwach Borussii gra trzech reprezentantów Polski: Jakub Błaszczykowski, Robert Lewandowski i Łukasz Piszczek. Po pięciu kolejkach broniąca tytułu ekipa z Dortmundu traci do lidera Bayernu Monachium siedem punktów.