Crvena Zvezda Belgrad zremisowała u siebie z Sheriffem Tyraspol 1:1 w pierwszym meczu 3. rundy eliminacji piłkarskiej Ligi Mistrzów. Z lepszym w tej parze zagra w kolejnej fazie Legia Warszawa, jeśli wcześniej upora się z Dinamem Zagrzeb.

Obie bramki padły w pierwszej połowie. W 33. minucie prowadzenie gościom dał Kolumbijczyk Frank Castaneda, a tuż przed przerwą wyrównał Francuz Lois Diony.

Serbski zespół kończył mecz w dziesiątkę. W 58. minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Gabończyk Guelor Kanga.

Legia pierwszy mecz z Dinamem rozegra w środę na wyjeździe. Rewanż w Warszawie zaplanowano na 10 sierpnia.

Łącznie, aby awansować do Ligi Mistrzów, trzeba wyeliminować czterech rywali.

Jeśli Legia nie poradzi sobie w dwumeczu z Dinamem, wystąpi w ostatniej rundzie eliminacji Ligi Europy, a jeżeli tam przegra, zagra w fazie grupowej nowej Ligi Konferencji (trzeci poziom rozgrywek UEFA).

Wyniki i program pierwszych meczów 3. rundy eliminacji piłkarskiej LM (rewanże 10 sierpnia):