Punktualnie o 20:45 rozpocznie się dzisiaj ostatnia kolejka fazy grupowej piłkarskiej Ligi Mistrzów. W teoretycznie najciekawszym meczu Bayern Monachium zmierzy się z Atletico Madryt. Teoretycznie, bo obie drużyny mają już pewny awans. O co walczą inni?

Grupa A:

W grupie A PSG zagra dziś z Łudogorcem a FC Basel z Arsenalem. Ekipy z Paryża i Londynu są już pewne awansu do kolejnej fazy, jednak mają o co walczyć, bo zgromadziły dotychczas tyle samo punktów (11) i stawką jest pierwsze miejsce w grupie. Po 2 oczka mają na koncie ekipy z Razgradu i Bazylei - te ekipy walczą o trzecią pozycję w tabeli premiowaną awansem do Ligi Europejskiej.

Grupa B:

W tej grupie sytuacja przed ostatnią kolejką jest najciekawsza. Żadna z drużyn nie jest pewna awansu. Na dwóch pierwszych miejscach są w tym momencie kolejno Benfika i Napoli (po 8 punktów). Te ekipy zmierzą się dziś w bezpośrednim pojedynku. Zaledwie jeden punkt mniej zgromadził Besiktas, który zajmuje trzecie miejsce i zagra dziś z Dynamem (2 punkty i zero szans na awans)

Grupa C:

FC Barcelona i Manchester City - te drużyny są już pewne dalszej gry w Lidze Mistrzów. Trzeciej pozycji pewna jest już natomiast Borussia Monchengladbach. Dziś ekipa z Niemiec zmierzy się na Camp Nou z Katalończykami, "The Citizens" zagrają za to z Celticiem, który nie poprawi już swojego 4. miejsca w tabeli.

Grupa D:

W tej grupie w pełni spokojne mogą być dwie drużyny. Z pierwszego miejsca dalej przechodzi Atletico, z drugiego Bayern Monachium. Te ekipy zmierzą się dziś w bezpośrednim pojedynku. Trzecią pozycjęzajmuje FC Rostów - jeśli Rosjanie nie przegrają dziś z PSV Eindhoven to będą świętować promocję do Ligi Europejskiej.