Koszykarze Los Angeles Lakers odnieśli drugie zwycięstwo w trzecim meczu finałowym Konferencji Zachodniej ligi NBA wygrywając na wyjeździe z Denver Nuggets 103:97. W rywalizacji do czterech zwycięstw Lakers prowadzą 2:1. "Jeziorowców" do zwycięstwa poprowadził Kobe Bryant, który zdobył 41 punktów. Dobrze zagrał także Hiszpan Pau Gasol, uzyskując 20 punktów i zaliczając 11 zbiórek.

O wygranej zespołu Lakers zadecydowała czwarta kwarta. Po trzeciej jeszcze prowadzili Denver Nuggets 79:71, ale wtedy "do pracy" zabrali się rywale. Wygrali czwartą kwartę 32:18, ekipa z Denver nie miała już czasu, aby straty odrobić. W zespole Nuggets najwięcej punktów - 21 uzyskał Carmelo Anthony.

Bryant po raz drugi w tegorocznym sezonie zdobył w meczu ponad 40 pkt. Denver po raz pierwszy przegrało we własnej hali od 8 marca, koszykarze z Los Angeles przerwali ich passę szesnastu zwycięstw z rzędu.