Siatkarski Puchar Polski wkracza w decydującą fazę. W środę zostaną rozegrane ćwierćfinały 60. edycji tych rozgrywek. Drużyny powalczą o awans do Final Four, które odbędzie się w najbliższy weekend we Wrocławiu.

Ćwierćfinałowe pary utworzyły: Jastrzębski Węgiel i Czarni Radom, PGE Skra Bełchatów - Espadon Szczecin, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Effector Kielce oraz Asseco Resovia Rzeszów i Lotos Trefl Gdańsk. Wszystkie te pojedynki zaplanowano na środowy wieczór - pierwszy gwizdek o 18:00.

Stawka jest wysoka bo zwycięzcy meczów pojadą w weekend do Wrocławia gdzie powalczą o zwycięstwo w całym turnieju. W sobotę o 14:45 ruszy pierwszy półfinał, o 18:00 zacznie się starcie dwóch pozostałych ekip. Decydujące spotkanie zaplanowano na 14:45 w niedzielę.

Faworytem zmagań są drużyny, które dobrze radzą sobie w PlusLidze. Sensacją byłby brak w Final Four ZAKSY, Resovii czy Skry.

Mieliśmy dla Was 5 podwójnych zaproszeń na finał siatkarskiego Pucharu Polski. Ze zwycięzcami skontaktowaliśmy się mailowo. Mecz odbędzie się 15 stycznia o godz. 14:45 w Hali Stulecia we Wrocławiu.