Mamy pierwszy medal pływackich mistrzostw świata na krótkim basenie. Brązowy medal w Melbourne na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym wywalczył Kacper Stokowski. W finale Polak wyrównał własny rekord Polski. Złoto zdobył Amerykanin Ryan Murphy.

Kacper Stokowski, czasem 22,74 s, zdobył brązowy medal w wyścigu na 50 m stylem grzbietowym mistrzostw świata w pływaniu na krótkim basenie w Melbourne. Szybsi od Polaka byli Amerykanin Ryan Murphy - 22,64 oraz Australijczyk Isaac Cooper - 22,73.

Stokowski osiągnął dokładnie taki sam rezultat, co w czwartkowym półfinale, kiedy ustanowił rekord kraju.

Po pierwszej długości basenu Polak był czwarty. Świetny finisz pozwolił mu wyprzedzić Włocha Lorenzo Morę, a do drugiego Coopera zabrakło mu tylko 0,01 s.

To pierwszy w seniorskiej karierze 23-letniego zawodnika G-8 Bielany Warszawa indywidualny medal w imprezie rangi mistrzowskiej.

Przeprowadzenie finału 50 m stylem grzbietowym napotkało niespodziewane problemy. Pierwotnie miał się odbyć o godzinie 10:12 czasu polskiego i zawodnicy pojawili się wówczas w basenie, ale błąd popełnił starter. Wyścig został przerwany, a po godzinie go powtórzono.

To pierwszy medal dla Polski na tej imprezie. W sobotę sporą szansę na powiększenie tego dorobku będzie miała Katarzyna Wasick, która do finału 50 m kraulem awansowała z najlepszym czasem w półfinale.