Rosjanin Aleksandr Iwanow zdobył w Moskwie złoty medal 14. lekkoatletycznych mistrzostw świata w chodzie na 20 km. Uzyskał czas 1:20.58. Srebrny wywalczył mistrz olimpijski z Londynu Chińczyk Chen Ding, a brązowy - Hiszpan Miguel Angel Lopez.

19-letni Iwanow, który miał dotychczas w dorobku tylko srebrny medal mistrzostw świata juniorów w chodzie na 10 km z ubiegłego roku z Barcelony, ustanowił w Moskwie rekord życiowy.

Rafał Augustyn (OTG Sokół Mielec) zajął 19. miejsce - 1:24.03, a Dawid Tomala (AZS AWF Katowice) nie ukończył konkurencji.

Z powodu kontuzji nie wystartował obrońca tytułu sprzed dwóch lat z południowokoreańskiego Daegu i triumfator z Berlina (2009), mistrz olimpijski z Pekinu (2008) Rosjanin Walery Borczyn.

Do rywalizacji przystąpiło 63 zawodników, którzy zmagali się z upalną pogodą (36 stopni). Metę osiągnęło 53 - pięciu wycofało się na trasie, tyle samo zostało zdyskwalifikowanych przez sędziów, w tym medaliści z Londynu - srebrny Erick Barrondo z Gwatemali oraz brązowy Chińczyk Wang Zhen.