Niemka Magdalena Neuner zdobyła złoty medal w biegu ze startu wspólnego na 12,5 km podczas mistrzostw świata w biathlonie w Chanty-Mansijsku na Syberii. Srebro wywalczyła Białorusinka Daria Domraczewa, a brąz Norweżka Tora Berger. Jedyna z Polek - Agnieszka Cyl - uplasowała się na 19. miejscu.

24-letnia Neuner już po raz czwarty stanęła na podium MŚ w Chanty-Mansijsku. Wcześniej triumfowała w sprincie i dwukrotnie była druga: w biegu na dochodzenie i sztafecie mieszanej. Zwycięstwo Niemka zawdzięcza znakomitej dyspozycji biegowej. Wszystko, co traciła na strzelnicy,odrabiała potem na trasie.

Polska jedynaczka w stawce 30 biathlonistek - 27-letnia Cyl - "zarobiła" po jednej rundzie karnej na pierwszym i trzecim strzelaniu i przez cały czas utrzymywała się w okolicach 20. miejsca.