Stan Michaela Schumachera jest nadal krytyczny - oświadczyli lekarze szpitala we francuskim Grenoble. Podczas konferencji prasowej powiedzieli: nie jesteśmy w stanie nic powiedzieć o jego przyszłości. Siedmiokrotny mistrz Formuły 1 trafił do szpitala w Grenoble wczoraj. Podczas jazdy na nartach przewrócił się i uderzył prawą stroną głowy o kamień.

Słynny kierowca ma poważny uraz mózgu, przeszedł jedną operację (bezpośrednio po przewiezieniu do szpitala) i znajduje się w stanie śpiączki farmakologicznej. Lekarze podczas konferencji prasowej podkreślili, że nie chcą wypowiadać się na temat prognoz dotyczących życia byłego zawodnika Formuły 1.

Jak przyznał naczelny anestezjolog szpitala Jean-Francois Payen, zespół medyczny skupia się wyłącznie na obecnym stanie niemieckiego sportowca.

Zawodnik doznał wylewu krwi do mózgu.

Jego stan jest wyjątkowo poważny - potwierdzał zajmujący się Schumacherem anestezjolog. Jak dodał, na razie nie jest przewidywana druga operacja sportowca. Próbujemy zyskać na czasie. W tej chwili nie możemy powiedzieć nic więcej - przyznał.

Michael Schumacher miał poważny wypadek na nartach

Wcześniej niemiecki dziennik Focus podał na swoich stronach w internecie, że stan Michaela Schumachera dramatycznie się pogorszył, a w nocy siedmiokrotny mistrz Formuły 1 miał przejść drugą operację. Lekarze podczas konferencji prasowej zaprzeczyli.

Rodzina: żona Corinna i dwoje dzieci nie odstępują od łóżka Schumachera.

44-letni Niemiec upadł i uderzył głową o kamień podczas jazdy na nartach w Meribel we francuskich Alpach. Był w towarzystwie 14-letniego syna.

Po wypadku był przytomny, ale okazało się, że doznał poważnych obrażeń głowy.

Najpierw został przetransportowany do lokalnego szpitala, gdzie podjęto decyzję o przewiezieniu go do kliniki w Grenoble. Tam wczoraj wieczorem jest stan pogorszył się i Schumacher zapadł w śpiączkę.

Przed placówką, gdzie przebywają żona Schumachera i dwoje ich dzieci, zgromadzili się fani kierowcy, niektórzy w czapeczkach Ferrari (przez wiele lat jeździł w barwach tej ekipy).

Schumacher definitywnie zakończył karierę w Formule 1 po sezonie 2012. W ostatnim wyścigu - 13 miesięcy temu na torze Interlagos pod Sao Paulo - zajął siódme miejsce. W klasyfikacji generalnej był 13. Tytuły mistrza świata Schumacher zdobywał w 1994, 1995, 2000, 2001, 2002, 2003 i 2004 roku. W czterech ostatnich latach wygrywał jego rodak Sebastian Vettel.