Sześć medali: dwa złote, srebrny i trzy brązowe zdobyli dziś polscy kajakarze na dystansach 200 i 500 metrów w mistrzostwach Europy w portugalskim Montemor-o-Velho. Bilans może jeszcze poprawić Marcin Grzybowski (Posnania Poznań) w C1 na 5000 m.

Zwycięstwa odniosły dzisiaj Karolina Naja (AZS AWF Gorzów Wielkopolski) i Beata Mikołajczyk (Kopernik Bydgoszcz) w konkurencji K2 na 500 m (powtórzyły tym samym sukces z sobotniej rywalizacji na dwa razy dłuższym dystansie) oraz Marta Walczykiewicz (KTW Kalisz) w K1 na 200 m.

Multimedalistką wśród biało-czerwonych została Naja, która wywalczyła też srebro w sprincie K2 w parze z Magdaleną Krukowską (UKS Dojlidy Białystok).

Szansę na trzy krążki ma również Grzybowski. Sięgnął on już po dwa brązowe medale w C1 na 500 i 1000 m, a czeka go jeszcze start na 5000 m.

Oprócz niego na najniższym stopniu podium stanęli dziś Polacy rywalizujący w wyścigach na 500 m: Tomasz Kaczor (Warta Poznań) i Vincent Słomiński (Stomil Poznań) w C2 oraz Paweł Szandrach i Mariusz Kujawski (Zawisza Bydgoszcz) w K2.