Paweł Korzeniowski awansował z drugim wynikiem do półfinału pływackich mistrzostw Europy w Eindhoven w swojej koronnej konkurencji - 200 m stylem motylkowym. Oprócz niego do półfinałów zakwalifikowali się: Sławomir Kuczko, Katarzyna Baranowska, Aleksandra Urbańczyk i Mateusz Kierzkowski.

W porannej serii od Korzeniowskiego szybszy był tylko Grek Ioannis Drymonakos. Wraz z nim w półfinale wystartuje także Kierkowski, który zajął 12. miejsce.

Na 200 m stylem zmiennym Katarzyna Baranowska bez trudu awansowała do półfinału; zajęła piąte miejsce. Srebrna medalistka z Budapesztu zapowiedziała, że ma jeszcze rezerwy i jest w stanie popłynąć szybciej. Do dalszej walki przeszła również Aleksandra Urbańczyk; 15. miejsce.

Kuczko uzyskał 17. czas eliminacji. Przed półfinałem złoty medalista z Budapesztu nie będzie więc w gronie faworytów. Awansu na tym dystansie nie zdołał wywalczyć natomiast Sławomir Wolniak (28. miejsce). W ich konkurencji doskonale zaprezentował się Francuz Hugues Duboscq, który uzyskał czas 2.10,72 i pobił rekord mistrzostw Europy.

W wieczornych finałach polskich kibiców czekają wielkie emocje - na 800 m stylem dowolnym popłynie mistrz świata na tym dystansie Przemysław Stańczyk. O medale walczyć będą również Łukasz Wójt (200 m stylem zmiennym) oraz Łukasz Gąsior (200 m stylem dowolnym).