Lothar Matthaeus został nowym selekcjonerem reprezentacji Bułgarii - poinformowała Bułgarska Federacja Piłkarska. Były reprezentant Niemiec podpisał kontrakt na rok, z opcją przedłużenia na dwa lata. Tymczasem reprezentację Portugalii poprowadzi Paulo Bento. Umowę podpisał do lipca 2012 roku.

Matthaeus to jeden z najlepszych niemieckich piłkarzy w historii. W 1990 roku był kapitanem drużyny, która zdobyła tytuł mistrza świata. Jest rekordzistą pod względem występów w reprezentacji Niemiec. Po zakończeniu kariery piłkarskiej został trenerem. Przez dwa lata prowadził reprezentację Węgier, pracował także z klubami - Partizan Belgrad, Rapid Wiedeń, czy ostatnio Maccabi Netanya. Teraz został selekcjonerem reprezentacji Bułgarii. Na tym stanowisku zastąpił Stanimira Stoiłowa, który zrezygnował z pracy po tym jak Bułgarią przegrała z Anglią i Czarnogórą w pierwszych meczach eliminacji EURO 2012.

Eliminacje te równie kiepsko rozpoczęła drużyna Portugalii, która zremisowała z Cyprem i przegrała z Norwegią. Po tych wpadkach z pracy zwolniono Carlosa Queiroza, a portugalska federacja rozpoczęła poszukiwania jego następcy. Poprosiła nawet o pomoc Jose Mourinho. Trener Realu Madryt miał poprowadzić reprezentację w dwóch spotkaniach, ale nie zgodził się na to jego pracodawca, czyli Real Madryt. Związek postawił więc na byłego piłkarza Benfiki i Sportingu Lizbona Paulo Bento. Ma pracować z reprezentacją do lipca 2012 i oczywiście awansować do Mistrzostw Europy w Polsce i na Ukrainie.