Robert Urbanek wywalczył brązowy medal mistrzostw Europy w rzucie dyskiem. W rozgrywanym w Zurychu konkursie czwarte miejsce zajął Piotr Małachowski. Złoto przypadło Robertowi Hartingowi, a srebro Gerdowi Kanterowi.

Zawodnicy długo czekali na rozpoczęcie rywalizacji - cały rozkład zawodów uległ zmianie z powodu mocnej wichury, która nawiedziła Zurych. Kiedy w końcu udało się rozpocząć zmagania, dyskobole musieli uważać na śliskie koło, który nie wybaczało nawet drobnych, technicznych błędów.

Tych błędów nie uniknął na początku Małachowski, który po 3 seriach zajmował dopiero szóste miejsce. Sytuacja niewiele zmieniła się w decydujących rzutach, bo choć udało się wyniki nieco poprawić (64,54), to nie wystarczyło to, by stanąć na podium. Ta sztuka udała się za to Robertowi Urbankowi, który już w pierwszej próbie uzyskał 63,81. Dla młodego Polaka to największe sukces w karierze.

Krążek Urbanka to drugi brązowy medal zdobyty przez Polaków w Zurychu. Dzień wcześniej na trzecim stopniu podium stanął dwukrotny mistrz olimpijski Tomasz Majewski (AZS AWF Warszawa). Biało-czerwoni w dorobku mają 131. krążków tej imprezy - 39 złotych, 37 srebrnych i 55 brązowych.