​Macedońska policja poinformowała w sobotę, że łącznie zatrzymała 223 polskich kibiców piłkarskich, którzy przyjechali do Skopje na piątkowy mecz biało-czerwonych w eliminacjach mistrzostw Europy. Przed spotkaniem doszło do starć na ulicach miasta.

W oświadczeniu policja poinformowała, że duża grupa Polaków walczyła między sobą w jednym z miejskich parków. Z materiałów opublikowanych przez lokalne media wynika też policjanci musieli również interweniować w kawiarniach i na ulicach miasta. Portal sport1.mk pisze, że jeden z kibiców próbował wspiąć się także na pomnik w centrum miasta. 

W sieci pojawił się także filmik, pokazujący wielką bójkę kibiców w parku w Skopje.

Według szacunków dziennikarzy, Macedonia "wzbogaci się" o 200 tysięcy euro z mandatów, które otrzymali kibice z Polski. Sport1.mk podaje także, że niektórzy chuligani będą mieli także zakaz wjazdu do Macedonii Północnej na okres od trzech do pięciu lat.

Biało-czerwoni wygrali z Macedonią Północną 1:0 i z kompletem dziewięciu punktów prowadzą w tabeli grupy G kwalifikacji Euro 2020. W poniedziałek w Warszawie podejmą zajmujący drugie miejsce Izrael, który ma dwa oczka mniej.