VfL Wolfsburg obronił się przed spadkiem z piłkarskiej ekstraklasy Niemiec. Klub Jakuba Błaszczykowskiego w rewanżowym meczu barażowym wygrał na wyjeździe z Holstein Kilonia 1:0 (0:0), a w pierwszym spotkaniu w czwartek zwyciężył u siebie 3:1.

W poniedziałek jedyną bramkę w spotkaniu zdobył w 75. minucie Robin Knoche.

Błaszczykowski wszedł na boisko w drugiej minucie doliczonego czasu gry. W pierwszej odsłonie barażu zaś grał od 81. minuty.

Wolfsburg, podobnie jak przed rokiem, zajął 16. miejsce w ekstraklasie. Holstein z kolei uplasował się na trzeciej pozycji w drugiej lidze.

Bundesligę opuściły dwie najsłabsze drużyny - Hamburger SV (po raz pierwszy w historii) i FC Koeln, którego piłkarzem jest Paweł Olkowski. Miejsce spadkowiczów zajmą FC Nuernberg i Fortuna Duesseldorf.

Błaszczykowski nie będzie miał teraz czasu na odpoczynek. Jak poinformował trener reprezentacji Polski Adam Nawałka, 32-letni pomocnik ma we wtorek wsiąść w samochód i dojechać na rozpoczęte w poniedziałek zgrupowanie w Juracie, które jest pierwszym etapem przygotowań biało-czerwonych do mistrzostw świata.

(m)