Borussia Dortmund zremisowała na wyjeździe z Szachtarem Donieck 2:2 w pierwszym meczu 1/8 finału piłkarskiej Ligi Mistrzów. W podstawowym składzie mistrza Niemiec wystąpili trzej reprezentanci Polski: Jakub Łukasz Piszczek i Robert Lewandowski. Ten ostatni strzelił swoją piątą bramkę w Champions League.

Po pół godzinie gry na prowadzenie wyszli gospodarze po skutecznie egzekwowanym rzucie wolnym przez Dario Srnę. Do wyrównania 10 minut później doprowadził Robert Lewandowski. Mario Goetze dośrodkował do Polaka w pole karne. Ten skiksował, co zupełnie zmyliło obrońców Szachtara, ale ostatecznie dopadł do piłki i posłał ją do siatki.

W 68. minucie defensorzy mistrza Niemiec popełnili fatalny błąd. Mats Hummels źle obliczył lot piłki przy podaniu przez niemal połowę boiska, a Marcel Schmelzer nie przeszkodził Douglasowi Coście przy efektownym uderzeniu, którym pokonał bramkarza Borussi Romana Weidenfellera.

W 87. minucie Hummels zrehabilitował się za błąd przy drugiej bramce. Przy dośrodkowaniu z rzutu rożnego skierował piłkę głową do bramki. Dzięki temu przed rewanżem w Dortmundzie w korzystniejszej sytuacji są podopieczni Juergena Kloppa.