Robert Lewandowski strzelił gola dla Borussii Dortmund w sparingowym meczu z tureckim Bursasporem. Jego drużyna wygrała w szwajcarskim Altach 4:1 (2:0). Reprezentant Polski otworzył wynik spotkania w 13. minucie.

W 45. minucie na 2:0 podwyższył nowy nabytek drużyny trenera Juergena Kloppa Pierre-Emerick Aubameyang. Po przerwie trzecią bramkę zdobył Marco Reus, a kolejne trafienie dołożył Serdar Aziz. Dopiero w 89. minucie honorowego gola dla Bursasporu strzelił Cinas.

Lewandowski i Jakub Błaszczykowski zagrali w pierwszej połowie meczu. Oglądało go z trybun ponad 7 tys. widzów.

Był najlepszym strzelcem zespołu w ostatnim sezonie

24-letni Lewandowski od kilku miesięcy był łączony z transferem do Bayernu Monachium. Najprawdopodobniej na kolejny sezon zostanie jednak w Dortmundzie. W ubiegłych rozgrywkach był najlepszym strzelcem swojego zespołu. W 31 meczach ligowych strzelił 24 gole. Do tego dołożył aż 10 trafień w 13 występach w Lidze Mistrzów.