Ewa Swoboda (AZS AWF Katowice) wynikiem 11,42 w biegu na 100 m zdobyła w Bydgoszczy złoty medal 11. lekkoatletycznych mistrzostw Europy do lat 23. Druga na mecie była Białorusinka Krystsina Tsimanouskaya - 11,54, a trzecia Niemka Sina Mayer - 11,58.

19-letnia Swoboda, podopieczna Iwony Krupy, rok temu na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka została wicemistrzynią świata U-20. Rezultat piątkowego finału nadal nie uprawnia jej do występu w mistrzostwach świata w Londynie. Wskaźnik PZLA wynosi 11,26.

To był pierwszy medal reprezentacji Polski w bydgoskiej imprezie i pierwsze w historii złoto MME na 100 m. Później w piątek drugi złoty krążek wywalczył Konrad Bukowiecki (PKS Gwardia Szczytno) w pchnięcia kulą mężczyzn.