Legia przegrała na własnym stadionie z Lechią Gdańsk 0:1 w meczu 5. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Zwycięskiego gola zdobył Paweł Buzała.

Trener z Pomorza Michał Probierz przed spotkaniem zapowiadał, że właśnie konfrontacja z Legią na Łazienkowskiej pokaże mu w jakim miejscu Lechia faktycznie jest, choć zdaje sobie sprawę z tego, że warszawianie najchętniej by ten mecz przełożyli i skupili się wyłącznie na walce o Champions League.

Pierwsza połowa była wyrównana. Obie ekipy stworzyły sytuacje, po których powinny były paść bramki. W drużynie gospodarzy dobrze zaprezentował się Estończyk Henrik Ojamaa, ale to nie on trafił do siatki, a Paweł Buzała.

Napastnik Lechii otrzymał bardzo dobre podanie od Piotra Wiśniewskiego i strzelił obok Kuciaka. Słowacki bramkarz nie miał nic do powiedzenia. Na tablicy pokazał się wynik 0:1.

W ostatniej minucie pierwszej połowy okazję do wpisania się na listę strzelców zmarnował Łukasz Broź, a podwyższyć mógł jeszcze Buzała.

Po zmianie stron Lechia zaczęła od mocnego uderzenia. Już w 47. minucie świetną interwencją popisał się Kuciak, który sparował strzał z bliska Japończyka Daisuke Matsuiego. Z minuty na minutę Legia coraz bardziej przeważała, na 20 minut przed końcowym gwizdkiem miała 62 proc. posiadania piłki, ale niewiele z tego wynikało.

Lechia bazowała na kontratakach i mogła podwyższyć, ale na drodze stawał im Kuciak lub po prostu sami byli niedokładni. Goście ostatecznie wygrali 1:0 i wraz z Górnikiem Zabrze są liderami tabeli ekstraklasy.

W 6. kolejce Lechia podejmie Górnika Zabrze, a Legia zagra na wyjeździe z Cracovią, ale wcześniej we wtorek czeka ją jeszcze rewanż na Łazienkowskiej ze Steauą Bukareszt w kwalifikacjach Ligii Mistrzów.

Żółta kartka - Legia Warszawa: Ivica Vrdoljak, Łukasz Broź. Lechia Gdańsk: Piotr Wiśniewski, Paweł Dawidowicz, Daisuke Matsui, Jarosław Bieniuk.

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz). Widzów 16 682.

Legia Warszawa: Dusan Kuciak - Łukasz Broź, Mateusz Cichocki, Marko Suler, Tomasz Brzyski - Daniel Łukasik (80. Miroslav Radovic), Helio Pinto (64. Ivica Vrdoljak), Michał Żyro (72. Michał Kucharczyk), Patryk Mikita, Henrik Ojamaa - Władimir Dwaliszwili.

Lechia Gdańsk: Sebastian Małkowski - Deleu, Jarosław Bieniuk, Sebastian Madera, Adam Pazio - Paweł Dawidowicz, Marcin Pietrowski, Przemysław Frankowski (74. Piotr Grzelczak), Daisuke Matsui (79. Christopher Oualembo), Piotr Wiśniewski (61. Maciej Kostrzewa) - Paweł Buzała.