Anglik Lewis Hamilton z zespołu McLaren-Mercedes wygrał wyścig Formuły 1 o Grand Prix Węgier. Drugi był Kimi Raikkonen z Ferrari. Robert Kubica zakończył zawody na piątej pozycji.

Drugie miejsce zajął Fin Kimi Raikkonen z teamu Ferrari tracąc do zwycięzcy tylko 0,7 s. Trzeci był partner Kubicy z zespołu BMW-Sauber Niemiec Nick Heidfeld, który minął linię mety ponad 40 sekund po zwycięzcy. Na czwartej pozycji wyścig ukończył obrońca tytułu mistrza świata Hiszpan Fernando Alonso (McLaren-Mercedes) - strata 44,8 s.

22-letni Hamilton prowadził od startu do mety. W połowie dystansu jego przewaga nad Raikkonenem dochodziła do prawie czterech sekund, później Fin zaczął odrabiać straty i przez ostatnie dwadzieścia okrążeń jechał tuż za bolidem Hamiltona.

Hamilton, który w tym roku zadebiutował w wyścigach Formuły 1 w

teamie McLaren-Mercedes, odniósł trzecie w karierze zwycięstwo i umocnił na pozycji lidera klasyfikacji generalnej.

Zarówno Hamilton jak i Raikkonen i Alonso tylko dwa razy zjeżdżali do boksów na tankowanie i wymianę opon. Kierowcy teamu BMW-Sauber Kubica i Heidfeld pojechali wyścig na trzy pit stopy. Podczas pierwszego tankowania Kubica nie zmieniał opon.