Dużym zainteresowaniem wśród włoskich mediów cieszył się mecz AC Milan - Bayern Monachium w towarzyskim turnieju International Champions Cup. Jak pisze Onet, po tym spotkaniu nisko oceniony został Krzysztof Piątek.

"Piątek nie imponował zaangażowaniem, musi też lepiej utrzymywać się przy piłce, bo tym razem złymi wyborami stracił ich zbyt wiele" - napisała "La Gazzetta dello Sport". Podczas meczu z Bayernem Piątek spędził na boisku 90 minut. Milan przegrał z Bayernem 0:1 po golu Leona Goretzki.

Niskie noty dostał Piątek również od serwisu kibiców Milanu pianetamilan.it, który przyznał mu ocenę 5,5. "Kilka razy próbował, w pierwszej połowie miał jedną dobrą okazję, ale był raczej niewidoczny" - uzasadniono.

Jak przypomina Onet, trener Marco Giampaolo chwalił Piątka przed meczem z Bayernem. To napastnik kompletny. Ma siłę, technikę, instynkt strzelecki. Pracujemy dopiero od 10 dni, ale jestem z niego bardzo zadowolony - mówił, cytowany przez Onet, trener przed spotkaniem. Zwrócił też uwagę, że dla Milanu był to dopiero pierwszy sparing tego lata z mocnym rywalem, a Bayern jest na bardziej zaawansowanym etapie przygotowań do sezonu 2019/2020.

Krzysztof Piątek do AC Milan trafił w styczniu 2019 z Genoi. W barwach mediolańskiego zespołu zdobył 11 bramek w 21 meczach.