Cracovia i Wisła przygotowały niespodziankę dla osób, którzy podczas weekendu majowego zostaną w Krakowie. Będzie można odwiedzić stadiony przy ulicach Kałuży i Reymonta i zobaczyć, jak przebiegają prace budowlane na obydwu obiektach.

Po obydwu stronach krakowskich Błoń w weekend majowy będzie się działo. Ci, którzy wybiorą się na budowę obiektu "Pasów", na pewno nie pożałują. To doskonała okazja dla wszystkich kibiców, żeby zobaczyli nasz stadion na kilka miesięcy przed zakończeniem budowy. Taka okazja już się nie powtórzy - mówi rzecznik prasowy Cracovii, Przemysław Urbański. Zwiedzający będą mogli przespacerować się po placu budowy przy ulicy Kałuży, ale tylko część obiektu będzie udostępniona ciekawskim kibicom. Nie będzie wycieczek na trybuny. Nie możemy tego zrobić ze względów bezpieczeństwa - ostrzega Zbigniew Fus, kierownik administracyjny budowy. Stadion będzie można zwiedzać 1 maja w godzinach 10-15.

Sympatycy Wisły Kraków podczas majówki też nie będą się nudzić, jeśli wybiorą się z wizytą na ulicę Reymonta. Klub przygotował dla zwiedzających film przedstawiający budowę stadionu, plansze z wizualizacjami i makietę stadionu Wisły po przebudowie. Będzie można także wejść na trybuny i podziwiać postęp prac budowlanych. Grupy zwiedzających będą oprowadzane przez specjalnych przewodników, którzy będą opowiadać o etapach prac na stadionie "Białej Gwiazdy". Obiekt Wisły, podobnie jak Cracovii, będzie otwarty dla kibiców 1 maja w godzinach 10-15.