Przez kontuzje i kartki siedmiu zawodników z Krakowa nie zagrało w meczu z Lechem. Odzwierciedleniem eksperymentalnej formacji „Białej Gwiazdy” jest wynik. Drużyna Franciszka Smudy przegrała w Poznaniu 3:0.

Poznaniacy pierwszą bramkę zdobyli w ósmej minucie. Strzałem głową Łukasz Teodorczyk pokonał Michała Miśkiewicza. Trzy minuty później Lech prowadził już 2:0. Uryga po zamieszaniu w polu karnym wpakował piłkę do własnej bramki. Trzeciego gola lechici zdobyli w 78 minucie. Gergo Lovrencsics dośrodkował w pole karne, a Hamalainen bez problemu skierował piłkę na długi słupek i pokonał Miśkiewicza.

Dziś padł jeszcze jeden zespół z Krakowa. TU PRZECZYTASZ O PORAŻCE CRACOVII

Lech Poznań - Wisła Kraków 3:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Łukasz Teodorczyk (7), 2:0 Alan Uryga (12-samobójcza), 3:0 Kasper Hamalainen (78).

Żółta kartka
- Lech Poznań: Łukasz Trałka, Karol Linetty. Wisła Kraków: Fabian Burdenski, Wilde-Donald Guerrier, Łukasz Burliga.

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa). Widzów 19˙015.

Lech Poznań: Krzysztof Kotorowski - Mateusz Możdżeń, Hubert Wołąkiewicz, Marcin Kamiński, Tomasz  Kędziora - Daylon Claasen, Łukasz Trałka (90+2. Dimitrije Injac), Kasper Hamalainen, Karol Linetty, Szymon Pawłowski (81. Dariusz Formella) - Łukasz Teodorczyk (75. Gergo Lovrencsics).

Wisła Kraków: Michał Miśkiewicz - Łukasz Burliga, Michał Czekaj, Alan Uryga, Piotr Brożek (46. Michał Szewczyk, 66. Danijel Klaric) - Emmanuel Sarki, Ostoja Stjepanovic, Semir Stilic, Fabian Burdenski (60. Rafał Boguski), Wilde-Donald Guerrier - Paweł Brożek.