Trójka polskich pływaków: Katarzyna Baranowska, Beata Kamińska oraz Sławomir Kuczko, stanęła na najwyższym stopniu podium w ostatnim dniu mistrzostw Europy na krótkim basenie w Trieście.

Baranowska już po raz drugi w tych mistrzostwach zdobyła złoty medal. Pływaczka najszybciej przepłynęła dystans 400 metrów stylem zmiennym. Wcześniej Baranowska wywalczyła złoto na dystansie o połowę krótszym.

Także Beata Kamińska wrócić z Triestu z dwoma medalami. Polka zwyciężyła 100 metrów stylem klasycznym. Na dystansie o połowę krótszym zdobyła srebrny medal.

Złoto przywiezie także Sławomir Kuczko, który był najlepszy na 200 metrów stylem klasycznym. Zawodnik MPK Szczecin ustanowił rekord Polski czasem 2.07,01.

Medal zdobyła również Paulina Barzycka, która była trzecia na 200 metrów stylem dowolnym. Polka z czasem 1.55,97 o 0,91 sekundy poprawiła rekord kraju.

W sumie z Włoch polska reprezentacja wróci z dorobkiem 11 medali, w tym 5 złotych, 4 srebrnych i 2 brązowych.