Robert Lewandowski strzelił dwie bramki w meczu Bundesligi. Bayern Monachium pokonał na wyjeździe VfB Stuttgart 5:0. Bohaterem spotkania był reprezentant Niemiec Serge Gnabry, który do trzech bramek dołożył dwie asysty. Bayern jest liderem ligi niemieckiej.

Pierwsza połowa meczu w Stuttgarcie nie zachwyciła. Bayern prowadził mimo przeciętnej gry po dwóch bramkach Serge’a Gnabry’ego. W drugiej połowie Bawarczycy na pewien czas wrzucili wyższy bieg i w ciągu sześciu minut strzelili trzy bramki. Dwie z nich autorstwa Roberta Lewandowskiego, który najpierw przelobował bramkarza VfB Stuttgart, a po chwili wykorzystał mocne płaskie dośrodkowanie i umieścił piłkę w siatce. Wynik ustalił Gnabry, który asystował przy trafieniach naszego napastnika.

Po dwóch bramkach przeciwko Stuttgartowi Lewandowski może pochwalić się 68 golami strzelonymi w tym roku kalendarzowym w barwach Bayernu i reprezentacji Polski. Napastnik jest także najskuteczniejszym piłkarzem ligi niemieckiej w tym sezonie. Ma już 18 bramek. Drugi w tym zestawieniu Czech Patrick Schick ma 14 goli.

Bayern zdecydowanie prowadzi w tabeli. Ma na koncie 40 punktów. Choć nie mamy jeszcze połowy sezonu, to Bawarczycy strzelili już rywalom 52 bramki.

VfB Stuttrgart broni się przed spadkiem z Bundesligi. Dorobek 17 punktów pozwala zajmować obecnie 15. lokatę. Tuż nad miejscem oznaczającym konieczność gry w barażach o utrzymanie.