Werner Liczka będzie nowym trenerem Wisły Kraków. Henryk Kasperczak został zdymisjonowany, bo - jak tłumaczą szefowie klubu - nie przyjął zaproponowanych mu nowych zasad współpracy.

Nowym trenerem Wisły Kraków będzie Werner Liczka - szkoleniowiec z Czech. W rundzie jesiennej Liczka prowadził piłkarzy z Górnika Zabrze. Wcześniej pracował z czeską młodzieżówką i warszawską Polonią.

W specjalnym oświadczeniu zarząd klubu tłumaczy, że trener Henryk Kasperczak, mimo wcześniejszych deklaracji, nie przyjął zaproponowanych mu nowych zasad współpracy. W tym stanie rzeczy zarząd Wisły podjął decyzję o zatrudnieniu Wernera Liczki, który od 14 grudnia 2004 roku zostaje trenerem piłkarzy Wisły Kraków.

A co dalej z Henrykiem Kasperczakiem? Zarząd Wisły na razie odmawia komentarza w tej sprawie. Nie wiadomo, czy Kasperczak został zwolniony z Wisły, czy też

zostanie mu zaproponowana inna funkcja.

Właściciel klubu Bogusław Cupiał, niezadowolony, że piłkarze Wisły odpadli z rozgrywek w europejskich pucharach, od pewnego czasu rozważał możliwość zmiany na stanowisku trenera. Ostatecznie gotowy był pozostawić Henryka Kasperczaka jeszcze na pewien czas, ale pod warunkiem, że zmienią się warunki kontraktu szkoleniowca.

Cupiał zaproponował Kasperczakowi, by umieszczono aneks, że jeśli w następnym sezonie nie awansuje z Wisłą do Ligi Mistrzów, to sam zrezygnuje z pracy w klubie i nie będzie domagał się odszkodowania.

W obecnym kontrakcie, który ważny jest do 2008 roku, jest zapis, mówiący, że jeśli klub zerwie przed tym terminem umowę, to będzie musiał wypłacić Kasperczakowi odszkodowanie w wysokości 900 tys. euro.