Jeden z bardziej doświadczonych siatkarzy z kadry Ferdinando de Giorgiego - środkowy Karol Kłos - nie zagra na tegorocznych Mistrzostwach Europy, których Polska będzie gospodarzem. Polski Związek Piłki Siatkowej ograniczył się w tej sprawie do krótkiego oświadczenia.

Treść oświadczenia Polskiego Związku Piłki Siatkowej:

Karol Kłos, środkowy reprezentacji Polski poinformował Jacka Kasprzyka - prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Włodzimierza Sadalskiego - dyrektora Pionu Sportu i Szkolenia PZPS oraz Ferdinado De Giorgiego - trenera reprezentacji mężczyzn, że ze względu na istotne względy osobiste nie będzie mógł wziąć udziału w przygotowaniach i turnieju EUROVOLLEY POLAND 2017.

W związku z tym, trener Ferdinado De Giorgi powołał na zgrupowanie w Spale do pomocy w treningach Norberta Hubera, środkowego Mistrzów Świata U21.

Karol Kłos życzy powodzenia i medalu kolegom, którzy zagrają w CEV Mistrzostwach Europy w piłce siatkowej mężczyzn EUROVOLLEY POLAND 2017 i deklaruje, że w kolejnych sezonach pozostaje do dyspozycji kadry narodowej.

Karol Kłos był najbardziej doświadczonym środkowym w szerokiej kadrze, która w Spale przygotowuje się do Mistrzostw Europy. Zawodnik Skry Bełchatów w kadrze debiutował w 2009 roku. Dwa lata później wywalczył z reprezentacją brąz Mistrzostw Europy, a w 2014 roku został wraz z kolegami Mistrzem Świata.

Obecnie De Giorgi na pozycji środkowego może liczyć na: Michała Bieńka, Bartłomieja Lemańskiego, Łukasza Wiśniewskiego i dwóch świeżo upieczonych mistrzów świata juniorów czyli Jakuba Kochanowskiego i Norberta Hubera.


(łł)