Kajetan Kajetanowicz pilotowany przez Jarosława Barana wygrał odcinek kwalifikacyjny przed Rajdem Akropolu. Ściganie w trzeciej rundzie mistrzostw świata ruszy w sobotę.

Kajetan Kajetanowicz, który przewodzi klasyfikacji europejskiego czempionatu w pokonanym polu pozostawił m.in wiceliderów mistrzostw Łukjaniuka i Kapustina, oraz wicemistrzów juniorów 2015 Sirmacisa z Siminisem. Triumf "Kajty" to jego siódme zwycięstwo w kwalifikacjach ME. Dzięki temu Kajetanowicz będzie mógł wybrać pozycję startową do pierwszego etapu - Polak zdecydował, że wyruszy na trasę jako 15 w kolejności. To pozwoli mu uniknąć kłopotów na które nastawieni są zawodnicy startujący jako pierwsi - często ci zawodnicy muszą "czyścić" trasę.

Fajnie, że nie zapomnieliśmy jak szybko jeździć po szutrze, bo ponad 200 dni przerwy od startów na tej nawierzchni na pewno robi swoje. Dziś szybko odzyskaliśmy dobry feeling i wygraliśmy odcinek kwalifikacyjny. Różnice na mecie nie były zbyt duże, ale to świetna wiadomość, która zwiastuje dobrą, emocjonującą walkę - mówił jeżdżący w barwach RMF FM kierowca.

W kwalifikacjach dobrze pojechali też pozostali Polacy - Wojciech Chuchała i Daniel Dymurski wygrali klasyfikację ERC 2, a Łukasz Pieniążek i Przemysław Mazur.