Justyna Kowalczyk zajęła 18. miejsce na szóstym etapie cyklu Tour de Ski w biegach narciarskich. Pięć kilometrów techniką dowolną najszybciej pokonała Amerykanka Jessica Diggins. Polka straciła do niej 34 sekundy. Zawody odbyły się dziś we włoskim Dobbiaco.

Justyna Kowalczyk z trenerem narciarskim Aleksandrem Wierietielnym /Grzegorz Momot /PAP

Justyna Kowalczyk zajęła 18. miejsce na szóstym etapie cyklu Tour de Ski w biegach narciarskich. Dziś pięć kilometrów techniką dowolną najszybciej pokonała Amerykanka Jessica Diggins. Polka straciła do niej 34 s.

Pozostałe miejsca na podium zajęły Norweżki. Druga była Heidi Weng - 0,9 s za zwyciężczynią, a trzecia prowadząca w imprezie Ingvild Flugstad Oestberg - 1,5.

W klasyfikacji generalnej Oestberg powiększyła przewagę nad drugą rodaczką Therese Johaug do 25,3. Kowalczyk jest na 20. pozycji.

Na sobotę zaplanowano bieg na 10 km techniką klasyczną. Tour de Ski zakończy się w niedzielę, tradycyjnym podbiegiem na stok Alpe Cermis w Val di Fiemme.