Robert Kubica wystartuje w zaplanowanym na 21-23 marca Rajdzie Wysp Kanaryjskich, trzeciej rundzie mistrzostw Europy - donosi portal autosport.com. Polski kierowca ma udziałem w tej imprezie zainaugurować współpracę z Citroenem.

Na razie Citroen nie potwierdza wiadomości o tym, że sprawa transferu Kubicy jest już załatwiona. Sprawa wygląda dobrze, ale żaden kontrakt nie został jeszcze podpisany. Potwierdzam, że prowadzimy w tej sprawie rozmowy, być może w połowie przyszłego tygodnia będzie można podać szczegóły - przyznaje szef francuskiego teamu Yves Matton.

Portal autosport.com podał, że team Citroena przygotował już do transportu na Wyspy Kanaryjskie samochód w wersji DS3 RRC (Regional Rally Car), który ma specjalne, dostosowane do Polaka łopatki przy kierownicy do sterowania skrzynią biegów.

Wciąż walczy o powrót do pełnej sprawności

Robert Kubica nadal przechodzi rehabilitację po wypadku, do jakiego doszło 6 lutego 2011 roku na trasie rajdu w Ligurii. Doznał licznych obrażeń ciała, a w kolejnych miesiącach przeszedł kilka operacji dłoni, łokcia i nogi.

Pod koniec grudnia 2011 roku Polak oficjalnie odszedł z zespołu Renault, a na sezon 2012 nie podpisał kontraktu z żadnym teamem. W ubiegłym roku startował w kilku rajdach we Włoszech i we Francji. W ostatnich miesiącach media obiegła informacja, że krakowianin planuje wystartować w całym cyklu rajdowych mistrzostw Europy, ale nie została ona potwierdzona. Nie znalazły także potwierdzenia plotki o startach w serii DTM.

(MN)