Robert Kubica nie wystartuje w tym sezonie w serii wyścigowej DTM. Jak poinformował w wywiadzie dla serwisu internetowego niemieckiego dziennika "Bild" szef teamu Mercedes Toto Wolff, Polak odrzucił ofertę podpisania kontraktu z tym zespołem. Wcześniej 28-letni kierowca dobrze spisał się w samochodzie Mecedesa w testach, które odbyły się w Walencji.

Menedżer Kubicy prowadził z niemieckim teamem rozmowy. Nie zostały jednak ostatecznie sfinalizowane. Wolff przyznał, że Polak podczas testów uzyskiwał dobre wyniki i był poważnie brany pod uwagę jako nowy kierowca zespołu. Ostatecznie wolne miejsce w samochodzie Mercedesa zajmie natomiast Ralf Schumacher - młodszy brat Michaela, siedmiokrotnego mistrza świata Formuły 1.

Ralf podpisał z zespołem roczny kontrakt, z opcją przedłużenia na kolejne sezony. Wierzę, że w tym roku wyniki uzyskiwane przez nasz team będą lepsze niż poprzednio. Powinno zaprocentować doświadczenie Ralfa zdobyte w F1 - uważa Wolff.

Polak wciąż walczy o powrót do sprawności po wypadku

Robert Kubica nadal przechodzi rehabilitację po wypadku, do jakiego doszło 6 lutego 2011 roku na trasie rajdu w Ligurii. Doznał licznych obrażeń ciała, a w kolejnych miesiącach przeszedł kilka operacji dłoni, łokcia i nogi. Przedłużająca się rehabilitacja zmusiła go do odejścia z F1.

Pod koniec grudnia 2011 roku Kubica oficjalnie odszedł z zespołu Renault, a na sezon 2012 nie podpisał kontraktu z żadnym teamem. W ubiegłym roku startował w kilku rajdach we Włoszech i we Francji. W ostatnich miesiącach media obiegła informacja, że krakowianin planuje wystartować w całym cyklu rajdowych mistrzostw Europy, ale nie została ona potwierdzona. Nie znalazły także potwierdzenia plotki o startach w serii DTM.

(MRod)