Polscy piłkarze wyruszają na podbój Europy. Wieczorem Jagiellonia Białystok i Śląsk Wrocław zaczynają walkę w eliminacjach Ligi Europejskiej. Awans do kolejnej rundy wydaje się być ich obowiązkiem.

Białostocczanie zaczynają walkę na Litwie. Ich rywalem będzie wicemistrz tego kraju z poprzedniego sezonu - drużyna Kruoja Pokroje. Od tamtej pory w drużynie zaszły jednak spore zmiany i obecnie walczy ona o utrzymanie w litewskiej ekstraklasie. Wczoraj nawet zmieniła trenera.

Dla Jagiellonii to jeden z najkrótszych wyjazdów w całym sezonie. Od miejscowości Szawle, gdzie odbędzie się spotkanie, Białystok dzieli zaledwie 360 kilometrów. W Polsce podopieczni Michała Probierza mają bliżej tylko do trzech rywali: w Kielcach, Łęcznej i Warszawie. Początek meczu o 17.

"Naszym celem jest zwycięstwo, ale..."


Śląsk Wrocław rywalizację w pierwszej rundzie eliminacji Ligi Europejskiej zaczyna w Słowenii. Rywal to wicemistrz tego kraju - NK Celje. By zebrać meczową osiemnastkę, trener Tadeusz Pawłowski musiał włączyć do składu kilku juniorów. Ale i tak jego podopieczni są faworytami.

Naszym celem jest zwycięstwo, ale nikt nie pogniewa się na wysoki, bramkowy remis. Może spowodowałby on większe zainteresowanie rewanżem we Wrocławiu. Obie drużyny preferują ofensywny styl gry, dlatego tych goli może paść sporo - podkreśla trener Pawłowski. Śląsk swoje spotkanie zaczyna o 20.

W europejskich pucharach mamy jeszcze Lecha Poznań i Legię Warszawa. Te drużyny walkę rozpoczną jednak od drugiej rundy kwalifikacji - odpowiednio Ligi Mistrzów i Ligi Europejskiej - w połowie lipca.

(mn)