Jacek Magiera jest już o krok od ławki trenerskiej Legii Warszawa. Prezes Zagłębia Sosnowiec Marcin Jaroszewski w rozmowie z RMF FM przyznał, że na obecną chwilę były piłkarz Legii Warszawa jest zdecydowany na powrót na ulicę Łazienkowską w roli szkoleniowca. Nieoficjalnie mówi się o tym, że kontrakt może zostać podpisany już w najbliższą sobotę.

Sportowy dreszczowiec "Kto zostanie trenerem Legii" wygląda na to, że powoli dobiega końca. Choć sytuacja jest bardzo dynamiczna, a rozmowy na linii Warszawa-Sosnowiec trwają niemal bez przerwy, wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym tygodniu Jacek Magiera zostanie trenerem legionistów - powiedział w rozmowie z RMF FM Marcin Jaroszewski, prezes Legii Warszawa.

Nie wiadomo jednak jeszcze, kiedy klub ogłosi, że pozyskał nowego szkoleniowca.

Według niepotwierdzonych informacji, najbliższe, piątkowe spotkanie mistrzów Polski z Wisłą Kraków poprowadzi jeszcze tymczasowy trener Aleksandar Vuković.

Marcin Jaroszewski dodał jednocześnie, że podczas najbliższego meczu Zagłębia najprawdopodobniej na ławce trenerskiej zasiądzie Tomasz Łuczywek.

Jacek Magiera jak na razie świetnie się spisuje w roli szkoleniowca sosnowiczan. Po dziewięciu meczach pierwszej ligi Zagłębie ma 21 punktów i zajmuje pierwsze miejsce w tabeli. Jaroszewski dodał na końcu, że nie dziwi się prezesom Legii, że chcą pozyskać Jacka Magierę. Tam jest potrzebny człowiek, który wie nawet jak ma imię pani sprzątaczka, jest szanowany i zna największe bolączki klubu. Jestem przekonany, że trener Magiera sobie poradzi - podkreślił  prezes Zagłębia.