Agnieszka Radwańska awansowała na piąte - najwyższe w karierze - miejsce w opublikowanym dzisiaj rankingu WTA. Polka swój historyczny wyczyn zawdzięcza zwycięstwu w turnieju w Dubaju.

Na czterech pierwszych miejscach w opublikowanym dzisiaj rankingu zmian nie ma. Liderką klasyfikacji jest Azarenka, drugą pozycję zajmuje Rosjanka Maria Szarapowa, trzecia jest Czeszka Petra Kvitova, a czwarta Dunka polskiego pochodzenia Caroline Wozniacki.

"Isia" bezkonkurencyjna w Dubaju

Radwańska w sobotnim finale turnieju w Dubaju pokonała Niemkę Julię Goerges 7:5, 6:4. To jej ósme zwycięstwo w karierze. Cieszę się, że już na początku sezonu prezentuje swój najlepszy tenis - powiedziała po meczu.

W ubiegłym roku krakowianka trzykrotnie nie miała sobie równych. W sierpniu była najlepsza w amerykańskim Carlsbadzie, a w październiku w Tokio i Pekinie. Te wyniki pozwoliły jej zakwalifikować się po raz pierwszy w karierze do kończącego sezon turnieju masters - WTA Championships w Stambule.

Swój pierwszy turniej Radwańska wygrała w lipcu 2007 roku w Sztokholmie. W 2008 roku zwyciężyła w tajlandzkiej miejscowości Pattaya, w Stambule i Eastbourne.