Piłkarz Borussii Dortmund i reprezentacji Norwegii Erling Haaland znów ma problemy zdrowotne. Z powodu kontuzji musi pauzować kilka tygodni. 21-letni napastnik jest współliderem klasyfikacji strzelców Bundesligi z Robertem Lewandowskim z Bayernu - mają po dziewięć goli.

Erling Haaland, uznawany mimo młodego wieku za jednego z najlepszych napastników na świecie, dopiero niedawno wrócił po przerwie spowodowanej urazem, a teraz znów nie będzie mógł grać.

Powodem jest uraz mięśnia zginacza stawu biodrowego.

"Erling wypada nam ze składu, będziemy bez niego nawet przez kilka tygodni. Ma kontuzję biodra, która po prostu nie pozwala mu grać" - powiedział trener Borussii Marco Rose.

"Był naprawdę przygnębiony, ponieważ niedawno cieszył się, że wrócił. To, że znowu nie może grać nie jest dla nas dobrą sytuacją, nie jest dobre dla niego, ale Erling otrzyma całe wsparcie, jakiego potrzebuje od klubu, od zespołu" - dodał szkoleniowiec.

W tabeli niemieckiej ekstraklasy BVB zajmuje drugie miejsce ze stratą jednego punktu do broniącego tytułu Bayernu Monachium. W sobotnim meczu 9. kolejki drużyna z Dortmundu zagra na wyjeździe z Arminią Bielefeld.