Łukasz Piszczek zdobył gola dla Borussii Dortmund, a mistrz Niemiec i lider Bundesligi wygrał na wyjeździe z trzecim w tabeli Schalke 2:1 w 31. kolejce. Drużyna z trzema Polakami w składzie ustanowiła rekord - nie przegrała 25 meczów z rzędu i jest już bardzo blisko kolejnego tytułu mistrzowskiego.

Obrońca reprezentacji Polski trafił do bramki w 17. minucie, wyrównując na 1:1. To był piękny gol - stojący w polu karnym Piszczek obrócił się i strzelił z woleja lewą nogą. To jego czwarta bramka w sezonie. Nie spodziewałem się, że po moim strzale piłka wpadnie do siatki. To był ciężki mecz, Schalke grało pressingiem, postawiło naprawdę wysoko poprzeczkę. Jeszcze trzy kolejki, matematycznie wszystko jest możliwe - przyznał po spotkaniu Piszczek.

Gospodarze prowadzili od dziewiątej minuty po trafieniu Peruwiańczyka Jeffersona Farfana. W 63. minucie wynik spotkania na korzyść Borussii ustalił Sebastian Kehl.

Derby Westfalii, nazywane również derbami Zagłębia Ruhry, to w Niemczech bardzo prestiżowa rywalizacja. Zwycięstwo w tych derbach dla niektórych kibiców jest ważniejsze niż tytuł mistrzowski - mówił jeszcze przed meczem doświadczony obrońca Schalke Christoph Metzelder, były piłkarz Borussii Dortmund.