Z powodu śnieżyc i paraliżu ruchu drogowego oraz kolejowego na północy Włoch Ferrari odwołało jutrzejszą prezentację nowego bolidu Formuły 1. Miała się odbyć w siedzibie teamu w Maranello. Dane techniczne i zdjęcia auta zostaną opublikowane w internecie.

Żadne oficjalne źródła wciąż nie potwierdziły doniesień włoskich portali, jakoby w piątek Ferrari miało w swojej siedzibie w Maranello ogłosić, że Robert Kubica będzie kierowcą testowym zespołu. Milczy także sam słynny włoski team. czytaj więcej

W wydanym komunikacie kierownictwo Ferrari wyjaśniło, że powodem tej decyzji jest padający bez przerwy śnieg. Z tego powodu 300 zaproszonych gości mogłoby mieć kłopoty z dotarciem na pokaz.

Zespół poinformował, że wszystkie zdjęcia i informacje na temat nowego bolidu będą dostępne na stronie internetowej ferrarif1.com.

W komunikacie nie ma żadnego odniesienia do spekulacji, jakie pojawiły się na specjalistycznych włoskich portalach na temat zaangażowania przez Ferrari Roberta Kubicy. Według nich jutro mogła zostać ogłoszona też informacja o podpisaniu kontraktu z Polakiem jako kierowcą testowym teamu. Wiadomości tej nie potwierdziły żadne oficjalne źródła ani otoczenie przechodzącego wciąż rehabilitację po ubiegłorocznym wypadku na trasie rajdu samochodowego Kubicy.