Gianluigi Buffon, Iker Casillas, Petr Cech, Manuel Neuer i Victor Valdes znaleźli się w gronie pięciu bramkarzy, z których jeden zostanie wybrany do najlepszej jedenastki świata 2013 roku - ogłosiła Międzynarodowa Federacja Piłkarska (FIFA). W poprzednich pięciu edycjach plebiscytu za najlepszego bramkarza uznano Casillasa, występującego na co dzień w Realu Madryt.

W kolejnych dniach zostaną podane nazwiska nominowanych obrońców, pomocników i napastników (odpowiednio: 4, 6 i 9 grudnia). W głosowaniu bierze udział ok. 50 tys. piłkarzy z całego świata.

Najlepszą jedenastkę 2013 roku, w plebiscycie FIFA i FIFPro (Międzynarodowa Organizacja Piłkarzy Zawodowych), kibice poznają 13 stycznia, gdy odbędzie się gala w Zurychu. Główną częścią tej uroczystości będzie jednak ogłoszenie nazwiska zawodnika, który otrzyma "Złotą Piłkę" - nagrodę FIFA i magazynu "France Football" dla najlepszego piłkarza roku.

Niedawno FIFA potwierdziła, że nazwiska trzech finalistów zostaną podane 9 grudnia. Wśród 23 nominowanych jest Robert Lewandowski.

Bramkarze nominowani do jedenastki 2013 roku FIFA i FIFPro: Gianluigi Buffon (Włochy/Juventus Turyn), Iker Casillas (Hiszpania/Real Madryt), Petr Cech (Czechy/Chelsea Londyn), Manuel Neuer (Niemcy/Bayern Monachium), Victor Valdes (Hiszpania/Barcelona).

(mal)