Piłkarze Barcelony zapewnili sobie 27. w historii tytuł mistrzów Hiszpanii. Zespół Roberta Lewandowskiego pokonał Espanyol 4:2. Polak dwukrotnie trafił do siatki.

Robert Lewandowski wykorzystał dogranie Alejandro Balde z lewego skrzydła w 11. minucie, dając gościom prowadzenie. Z kolei w 40. z drugiej strony boiska Polakowi podał Brazylijczyk Raphinha. W międzyczasie na listę strzelców wpisał się też Balde (20.), a w drugiej połowie gola dołożył Francuz Jules Kounde (53.). Stratę zmniejszyli Javi Puado (73.) i Joselu (90+2.).

Na cztery kolejki przed końcem sezonu Barcelona ma 85 punktów, a wicelider Real Madryt, który w sobotę wygrał u siebie z Getafe 1:0, zgromadził 71. Na trzecie miejsce z 69 "oczkami" spadło Atletico Madryt, które niespodziewanie przegrało w niedzielę z ostatnim w tabeli i już zdegradowanym Elche 0:1.

W historii najwyższej klasy rozgrywkowej w Hiszpanii tylko jeden klub triumfował częściej niż Barcelona. To Real Madryt, który w ubiegłym roku zdobył trofeum po raz 35. Espanyol ma 31 punktów i jest przedostatni.