Rumunia, Dania, Czarnogóra, Armenia i Kazachstan - to nasi rywale w Grupie E eliminacji mistrzostw świata w 2018 roku. Uniknęliśmy największych europejskich potęg i z pewnością możemy powalczyć o przepustkę na rosyjski Mundial.

Los oszczędził nam najtrudniejszych rywali z pierwszego koszyka. Były niemiecki piłkarz Oliver Bierhoff wylosował dla nas Rumunię. To z pewnością nie jest drużyna, której musimy się obawiać. Co prawda ostatnie wyniki Rumunów w eliminacjach Euro2016 mogą budzić respekt (4 zwycięstwa i 2 remisy), ale na pewno nie jest to drużyna, która przerastałaby biało-czerwonych.

Drugim rywalem Polaków będą Duńczycy. To silny przeciwnik, ale ostatnio drużyna zalicza słabszy okres. Groźna będzie z pewnością Czarnogóra, z którą mierzyliśmy się w eliminacjach mistrzostw świata w 2010 roku. Zanotowaliśmy wtedy dwa remisy, a szczególnie wyjazdowe starcie w Podgoricy może być trudne nie tylko dla naszej drużyny, ale też dla innych reprezentacji.

Polaków czekają też dwa dalekie wyjazdy do Armenii i Kazachstanu. Tam także nie gra się łatwo. W eliminacjach Euro2008 przegraliśmy w Erewaniu 0:1 i tym razem też będziemy musieli uważać. Trudno jednak nie odnieść wrażenia, że tym razem na Stadionie Narodowym nie zagrają żadne tuzy światowego futbolu. Nasi rywale pozbawieni są gwiazd światowego formatu.

Po losowaniu możemy być umiarkowanymi optymistami. Inni mieli mniej szczęścia. W grupie A powalczą Holandia, Francja i Szwecja. Wyrównana jest także grupa I z Chorwacją, Islandią, Ukrainą, Turcją i Finlandią. Zadowoleni z losowania mogą być kibice reprezentacji Niemiec, która trafiła na Czechy, Irlandię Północną, Azerbejdżan, Norwegię i San Marino.

W niedzielę poznamy terminarz naszej  grupy eliminacyjnej. Zamiast negocjacji pomiędzy przedstawicielami państw grających w każdej z grup, będziemy mieli o wiele szybszą metodę tworzenia planu gier - wszystko ustali komputer.

Wyniki losowania grup eliminacji mistrzostw świata 2018 w Europie:

Grupa A: Holandia, Francja, Szwecja, Bułgaria, Białoruś, Luksemburg,

Grupa B: Portugalia, Szwajcaria, Węgry, Wyspy Owcze, Łotwa, Andora

Grupa C: Niemcy, Czechy, Irlandia Północna, Norwegia, Azerbejdżan, San Marino

Grupa D: Walia, Austria, Serbia, Irlandia, Mołdawia, Gruzja

Grupa E: Rumunia, Dania, POLSKA, Czarnogóra, Armenia, Kazachstan

Grupa F: Anglia, Słowacja, Szkocja, Słowenia, Litwa, Malta

Grupa G: Hiszpania, Włochy, Albania, Izrael, Macedonia, Liechtenstein

Grupa H: Belgia, Bośnia i Hercegowina, Grecja, Estonia, Cypr

Grupa I: Chorwacja, Islandia, Ukraina, Turcja, Finlandia

(abs)