Zarzut znieważenia funkcjonariuszy usłyszą dyrektor Polonii Bytom i jeszcze jeden mężczyzna, przyłapani na piciu alkoholu w miejscu publicznym. Niewykluczone, że w ten właśnie sposób świętowali zdobycie ósmego miejsca w Ekstraklasie.

Adam Jachimczak ze śląskiej policji podkreśla jednak, że nie tylko alkohol był powodem zatrzymania. Mężczyźni obrażali policjantów.

Dwójka mężczyzn zaczęła ich wyzywać, zwracała się obraźliwie do policjantów, przejeżdżających właśnie radiowozem. Policjanci zatrzymali obu tych mężczyzn. To 31-latek i 35-latek, obaj z Bytomia. Będą odpowiadać za znieważenie funkcjonariuszy, za to może im grozić nawet rok więzienia - usłyszał nasz reporter w biurze prasowym Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach:

W bardziej sportowym duchu zakończenie sezonu świętowali piłkarze Wisły Kraków, którzy odebrali puchar za mistrzostwo Polski. Nagrody trafiły również w ręce wicemistrzów z Legii Warszawa i zawodników Lecha Poznań, który uzupełnił podium. W Józefowie pod Warszawą, gdzie odbyła się uroczystość, był dziennikarz redakcji sportowej RMF FM Patryk Serwański. Posłuchaj relacji: