W samo południe rozpocznie się mecz 1/8 finału piłkarskiego Pucharu Polski. Naprzeciwko siebie staną trzecioligowa Carina Gubin i ekstraklasowy Piast Gliwice. Jak powiedział nam wiceprezes klubu z Gubina, Arkadiusz Mikołajczyk, dla tego lubuskiego miasta jest to święto.

Zespół z Gubina na drodze do 1/8 finału Pucharu Polski wygrywał z Radunią Stężyca i Stalą Stalowa Wola. Teraz przed trzecioligowcem znacznie trudniejsze zadanie - mecz z Piastem Gliwice, który w pucharze w pokonanym polu zostawił Wieczystą Kraków i Termalikę Bruk-Bet Nieciecza.

Nigdy wcześnie Carina nie grała na takim szczeblu rozgrywkowym. Myślę, że biorąc pod uwagę popularność piłki nożnej, jest to największe wydarzenie sportowe w historii Gubina - powiedział Arkadiusz Mikołajczyk, wiceprezes Cariny.

Grać do przodu

Piłkarze Cariny - jak mówi Mikołajczyk - mimo że w lidze radzą sobie słabo i balansują na granicy strefy spadkowej, starają się grać ofensywnie. Tak też ma być w dzisiejszym spotkaniu.

Nikt tutaj nie zamierza murować bramki. Gramy piłkę ofensywną, do przodu. Innej opcji nie przewidujemy i nie zmienimy taktyki, którą gramy od trzech lat. Wiadomo, że murowanie bramki i tak skończyłoby się porażką - zdradził Mikołajczyk, który powiedział też, jakie znaczenie ma spotkanie z Piastem.

Tak naprawdę jest to nagroda dla piłkarzy, dla klubu i dla kibiców. Oczywiście, nie ma opcji, żebyśmy zlekceważyli przeciwnika. Na pewno damy z siebie wszystko, co mamy najlepszego - zapewniał wiceprezes Cariny.

Zagrają u siebie

W przeciwieństwie do poprzedniego spotkania w Pucharze Polski, dzisiejszy mecz odbędzie się Gubinie. Ten poprzedni mecz, ze Stalą Stalowa Wola, z powodu złego stanu boiska rozegrany został w Krośnie Odrzańskim. 

Teraz murawę przygotowywało kilkadziesiąt osób. Z trawy została ściągnięta gruba warstwa śniegu.

W przeciwieństwie do drogowców, nas zima nie zaskoczyła. Po usunięciu śniegu zasypaliśmy murawę piaskiem. Wszystko odbywało się ręcznie, dlatego dziękuję wszystkim, którzy brali w tym udział. Piłkarze i trenerzy stwierdzili, że tak przygotowanego boiska nie mieliśmy jeszcze nigdy - podsumował Mikołajczyk.

Początek spotkania Carina Gubin - Piast Gliwice o godzinie 12:00.

Opracowanie: